Tipy na výlety do okolí

Poznejte kus přírody a historie a vyražte z Penzionu U Černého koně na výlet. Prakticky za humny můžete objevovat Jistebnicko a jeho typicky českou krajinu. Lyžařský areál Monínec je vzdálený 20 minut, můžete v zimě vyrazit za lyžováním a v létě třeba na pěší tůry. Město Tábor je vzdálené 9 km.

V Táboře můžete nasát historii, navštívit muzeum čokolády, husitské muzeum a muzeum lega. Vyrazit můžete také na plovárnu, kde vás čeká tobogán a divoká řeka. Z plovárny budete mít výhled na Jordán, který je jednou z nejstarších vodních nádrží. Vydat se můžete také na pěší výlet na jedno točené na Kozím hrádku a nebo ve městě objevovat kavárny, pekařství a cukrářství. 

Navštívit můžete také strašidelné podzemí. Určitě vás nadchne Kotnovská věž. Můžete se také svézt 1. elektrifikovanou tratí, tzv. Bechyňkou z Tábora do Bechyně, která je známá jako lázeňské město.

V centru Tábora se nachází botanická zahrada, kde najdete unikátní rostliny, a proto sem jezdí lidé z celého světa. Můžete se vydat do Zoo Hluboká, která je vzdálená 40 minut autem. Případně navštivte menší Zoo přímo v Táboře.

Monínec je vzdálený 15 km. V zimě je největší atrakcí lyžařský vlek, lanové centrum a tubing. V létě je zde bazén, discgolf, kuličková dráha, junior park a mnoho naučných stezek.

Jistebnice je vzdálená 10 km a nabízí v zimním období parádní běžecké trasy. Vydat se můžete i na Čertovo břemeno, což je unikátní skalní útvar s nejvyšším bodem Javorovou skálou ve výšce 722,60 m n. m.

Ke zřícenině hradu Borotín je od Penzionu U Černého koně nádherná vycházka nebo projížďka na kolech cca 3 km lesní cestou. A samozřejmě je v Borotíně hospoda.

 

Chcete objevit všechny destinace?

Zobrazit všechny výlety

 

Chcete si užít tradiční české léto?

Ubytujte se